Το 2ο Γυμνάσιο Λαμίας παρουσίασε σε μορφή αφίσας το σχέδιο δράσης που υλοποίησε το σχολικό έτος 2021-2022 στα πλαίσια του “Σχολεία Για Όλους – Συμπερίληψη Παιδιών Προσφύγων στα Ελληνικά Σχολεία”, με αφορμή το ετήσιο συνέδριο του έργου, στις 20 Ιουνίου 2022.
Είμαστε περήφανοι για το έργο του σχολείου και έχουμε την πεποίθηση ότι αυτή η συνεργασία ήταν μόνο η αρχή για μακροπρόθεσμες αλλαγές όσον αφορά την καλλιέργεια μιας δημοκρατικής και συμπεριληπτικής σχολικής κουλτούρας.
Η αφίσα του σχολείου:
![](https://theewc.org/content/uploads/sites/4/2022/08/2ο-Γυμνάσιο-Λαμίας.jpg)